SYSTEMY PRZESUWNE

POZNAJ NASZE

najlepsze produkty

ROTO PATIO ALVERSA

Roto Patio Alversa umożliwia realizację różnych wariantów otwierania i funkcji wentylacyjnych dla systemów równolegle- i uchylno-przesuwnych z drewna, tworzywa sztucznego i aluminium przy ciężarze skrzydła do 200 kg. Połączenie uniwersalnego obwodu ryglującego okucia, uniwersalnej klamki oraz modułowego systemu przesuwnego minimalizuje nakłady na produkcję oraz logistykę i magazynowanie przy uniwersalnym zastosowaniu.

Minimalne nakłady magazynowe i logistyczne

We wszystkich wariantach Roto Patio Alversa stosowany jest ten sam obwód ryglujący ze sprawdzonego systemu Roto NT lub Roto AL. Ponadto wszędzie można zastosować tę sama klamkę

Dzięki inteligentnemu połączeniu tych elementów z elementami specyficznymi dla Roto Patio, takimi jak wózki, nożyce ślizgowe lub prowadnice zagwarantowane jest wykorzystanie tych samych elementów w różnych konstrukcjach.

 

ROTO PATIO FOLD

Roto Patio Fold umożliwia składanie wielkopowierzchniowych harmonijkowych systemów przesuwnych do profili z drewna, PCV i aluminiowych o masie skrzydła do 100 kg, w sposób zapewniający oszczędność miejsca i wygodne przesuwanie na boki, przy maksymalnej szerokości ramy 6 m.

Drzwi harmonijkowe Patio tworzą pełne rozmachu i bez barier – o ile istnieje taka potrzeba – wyjście na taras, do ogrodu zimowego, pomieszczeń konferencyjnych, kawiarni, restauracji lub sklepów. Poza tym znakomicie sprawdzają się w roli podziału pomieszczeń. Poza hotelami i gastronomią systemy harmonijkowe coraz częściej stosowane są w budownictwie mieszkaniowym.

Obsługa systemów harmonijkowych z Roto Patio Fold jest bardzo prosta i wygodna.

Poza tym optymalnie zlicowany z podłogą niski próg Komfort umożliwia przejście bez barier.

ROTO PATIO INOWA

Inteligentne i bardzo szczelne: Roto Patio Inowa to całkowicie nowa technologia rozwiązań do przesuwnych drzwi balkonowych i tarasowych z drewna, PVC i aluminium do skrzydeł o masie do 250 kg.

Nowatorski sposób przesuwania skrzydła, polegający na jego przesuwaniu podczas zamykania w poprzek do profilu ościeżnicy zapewnia dużą siłę docisku a tym samym optymalną szczelność. Nawet podczas burzy i w niepogodę przy bezpośrednich opadach deszczu na szybę i ramę okucie zapewnia szczelne zamknięcie.

Uszczelka obwodowa i aktywne sterowanie wszystkich punktów ryglowania gwarantują szczelność systemu. Niezawodna ochrona antywłamaniowa w klasie RC 2 dzięki okuciom obwiedniowym z aktywnymi punktami ryglowania.

WRÓĆ

ROTO PATIO LIFE

Dzięki naszemu innowacyjnemu systemowi okuć „podnoszono-przesuwnych” Roto Patio Life do profili z drewna można przemieszczać lekko jak piórko ciężkie drzwi tarasowe o masie skrzydła do 400 kg na szynie jezdnej o długości do 6,5 m.

Dzięki przesuwnemu okuciu nie trzeba podnosić całego skrzydła drzwi, ponieważ podczas obsługi unoszone są jedynie poziome uszczelki – i to w prosty sposób za pomocą klamki. To wyjątkowe rozwiązanie spełnia wymogi europejskiej normy DIN EN 13126-16 dotyczącej okuć podnoszono-przesuwnych, a w zakresie komfortu obsługi zdecydowanie przewyższa rozwiązania konkurencyjne.

Wyjątkowo komfortową cechą systemu jest wygodna obsługa poprzez podniesienie poziomych uszczelek.

Kolejną zaletą jest zabezpieczona i jednocześnie ukryta mikrowentylacja: po przekręceniu klamki o 180° do góry tylko górna uszczelka tworzy szczelinę i umożliwia efektywne wietrzenie, niewidoczne z zewnątrz – drzwi przesuwny pozostają przy tym całkowicie zaryglowane.

WRÓĆ

SIEGENIA HS 300

Zaawansowane technologicznie, innowacyjne rozwiązania dostępne w ramach systemu okuciowego PORTAL (HS 300 kg) do konstrukcji podnoszono-przesuwnyc z drewna, PCV i aluminium to prawdziwy krok w przyszłość. Zarówno pod względem komfortu wnętrza, jak i pod kątem licznych możliwości zaoszczędzenia czasu i redukcji kosztów w trakcie procesu produkcji. Niski próg ECO PASS.

Brak barier i efektywność energetyczna w jednym

Zlicowany z podłogą próg ECO PASS axxent 0 mm do drzwi przesuwnych drewnianych i aluminiowych, umożliwia absolutnie płynne przejście, tworząc komfortowe wnętrza bez barier. Inny wariant progu do drzwi przesuwnych to zredukowana do zaledwie 5 mm różnica wysokości progu. Oba te rozwiązania zapewniają większą swobodę i niezależność tak ważną dla osób w podeszłym wieku lub dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a także wysoki komfort mieszkania i poprawę jakości życia. Ponadto przemyślana konstrukcja 10-komorowego profilu umożliwia uzyskanie najwyższego stopnia izolacji termicznej.

WRÓĆ

SIEGENIA PS 200

Nowy system okuć PORTAL PSK-Z comfort przeznaczony jest do okien z PCV i drewnianych o wadze skrzydła do 200 kg. To zupełnie nowa generacja okuć, które są łatwiejsze w montażu i zapewniają bardziej intuicyjną obsługę okien. Zastosowanie nowych elementów zwiększających komfort obsługi, pozwala sprostać różnorodnym wymaganiom ze strony klientów. Zastosowana w PORTAL PSK 200 Z-comfort funkcja wspomaganego uchyłu i dodatkowe wózki jezdne, zapewniają lekką obsługę i umożliwiają stosowanie ciężkich szyb funkcyjnych.

Aby obsługa okien, z których korzysta nawet większa liczba użytkowników była od samego początku dziecinnie łatwa, musi nie tylko spełniać wymogi bezpieczeństwa, ale również być absolutnie intuicyjna. W przypadku PORTAL PSK comfort lekkość rozpoczyna się już od samego procesu produkcyjnego. Ponieważ nowe dodatki zwiększające komfort obsługi są wyjątkowo łatwe w montażu, cykl okuwania jest bardzo efektywny.

WRÓĆ

SIEGENIA FS PLUS

Wolna przestrzeń dzięki dużej szerokości otwarcia

Okucia PORTAL FS PLUS do drzwi składano-przesuwnych (do skrzydeł z profili drewnianych, PCV lub aluminiowych) pozwalają na łączenie do siedmiu skrzydeł o wadze 80 kg każde. Dzięki temu możemy uzyskać przejście o szerokości do 6,3 m. Opcja lakierowania osłon na wybrany kolor pozwala na dużą dowolność w kreowaniu wyglądu okien i drzwi, a odporna na warunki atmosferyczne powierzchnia okuć pozwala na stosowanie ich na zewnątrz. Kolejną zaletą FS PORTAL PLUS jest przemyślany proces okuwania, który wyróżnia się znaczną elastycznością i wysoką opłacalnością.

WRÓĆ