SKLEJKI

POZNAJ NASZE

najlepsze produkty

SKLEJKA OKOUME

Sklejka Okoume – wodoodporna, wykonana z drewna egzotycznego, jest płytą sklejoną z nieparzystej liczby fornirów, których włókna w przylegających do siebie warstwach przebiegają pod kątem prostym.

Drzewo okoume, z którego produkowana jest sklejka to egzotyczny gatunek rosnący w tropikalnych lasach Afryki Środkowej. Ten znany i popularny już od kilkudziesięciu lat w Europie gatunek drewna zdobywa coraz większą popularność na polskim rynku.

Walory estetyczne, niepowtarzalna faktura i kolorystyka w połączeniu z łatwością obróbki i uszlachetniania powierzchni zachęcają odbiorców do stosowania tego gatunku w najbliższym otoczeniu człowieka.

Zastosowanie:

Ze względu na swoje właściwości sklejka okoume jest stosowana w wielu branżach, między innymi do:
– produkcji jachtów
– wytwarzania mebli
– wytwarzania skrzyń, pudełek
– wytwarzania tablic
– stolarki wewnętrznej i zewnętrznej (drzwi, parapety…)
– wykończenia wnętrz

Sklejkę okoume, tak jak inne sklejki egzotyczne, stosuje się w produkcji elementów mebli (szafki, biurka, barki, fotele, łóżka), schodów i poręczy. Jest także świetnym materiałem do aranżacji wnętrz. Niewielki ciężar i łatwość obróbki sprawiają, że doskonale nadaje się do konstrukcji sufitów, ścian, ścianek działowych lub filarów.

SKLEJKA OLCHOWO – BRZOZOWA

Sklejka Olchowo-Brzozowa stanowi płytę sklejoną z nieparzystej liczby fornirów, których włókna w przylegających do siebie warstwach przebiegają pod kątem prostym. Na życzenie klienta można zastosować inną konstrukcję, np. wszystkie warstwy przebiegające równolegle względem siebie, dzięki czemu uzyskujemy zwiększoną wytrzymałość na zginanie.

Zastosowanie:

-meble tapicerowane (elementy konstrukcji niewidoczne, półwidoczne, widoczne)
-meble szkieletowe, skrzyniowe (ściany tylne, boczne, fronty, półki, szuflady, meble szkolne – ławki, krzesła, taborety, itp.)

-galanteria drzewna (kwietniki, półki, regały, stoły stolarskie, stoły montażowe, stoły maszyn do szycia, deski kreślarskie, karmniki, klatki, itp.)
-stolarka budowlana (drzwi zewnętrzne, wewnętrzne, okiennice, futryny, parapety i inne)
-instrumenty muzyczne
-schody, podstopnie

SKLEJKA Z FOLIĄ / BLACHĄ ALUMINIOWĄ

Sklejka z Folią lub Blachą Aluminiową jest płytą sklejoną z nieparzystej lub parzystej liczby warstw forniru. Folia lub blacha aluminiowa stanowi jedną ze środkowych warstw płyty (najczęściej jest to trzecia warstwa).

Sklejka może być wykonana zarówno z drewna sosnowego, jak i z gatunków liściastych (brzoza, olcha, buk).

Dzięki zastosowaniu bardzo cienkiej folii aluminiowej (0,03 mm) obróbka cięciem, frezowaniem, wierceniem, itp. nie stanowi problemu i nie wymaga stosowania specjalnych narzędzi. W ofercie posiadamy również sklejkę z blachą aluminiową 0,3 mm.

Zastosowanie:

Elementy wykonane z tej płyty zachowują stabilność kształtu podczas ich eksploatacji. Zapewnia ją folia lub blacha aluminiowa, która pełni rolę zabezpieczenia przed niekorzystnym wpływem zmiennych warunków zewnętrznych. Folia lub blacha zapobiega również powstawaniu naprężeń wewnętrznych.

Ze względu na swoje właściwości, sklejka z folią lub blachą aluminiową stosowana jest przy produkcji:
– drzwi zewnętrznych
– drzwi antywłamaniowych
– chłodni
– kontenerów – izoterm

WRÓĆ